Vzhled

24. září 2013 v 23:24 | Patri
Ragdoll patří mezi polo-dlouhosrsté kočky. Na hlavě mu narůstá krátká srst a na krku ji má delší. Jeho srst je hedvábně jemná a hodně hustá.


Koťata jsou po narození bílá, ale hned po několika dnech se začínají zbarvovat a tmavnout.
Oči jsou zbarvené nádhernou jasně modrou barvou. Uši nejsou úplně do špičky, ale jsou malinko zaoblené. Krk je krátky, hustý a svou delší srstí na krku mu navazuje na hruď. Má celkově mohutné tělo. Zadní nohy má malinko delší, než přední, tak působí velice zajímavě. Ocas má středně dlouhý ale bohatě porostlý.
Ragdoll se velikostně řadí mezi středně velká plemena, ale tělo působí mohutně. Jejich hmotnost se pohybuje okolo 8 - 10 Kg.
Kocouři bývají mnohem větší, než kočky. Kocouři mohou dosáhnout až k délce jednoho metru.

Kočky plemene Ragdoll mají 3 typy zbarvení :

Bicolor - U tohoto typu jsou záda, uši, ocas a maska tmavě zbarvené. Okolo čenichu by měla být bílá skvrna. Polštářky na tlapkách a nos jsou stejně jako u typu mitted růžové. Břicho a nohy jsou u tohoto typu zbarvené bíle (bílá musí být beze skvrn). Naopak na ocase a uších se nesmí vyskytovat bílé znaky.Colorpoint - Nos a polštářky na tlapkách jsou tmavé. Náprsenka, hruď a břicho jsou světlejšího odstínu. Ragdoll tohoto typu NIKDE NEMÁ BÍLOU BARVU.


Mitted - Je podobný Colourpointu, ale na nohách musí mít bílé ponožky. Polštářky na tlapkách jsou růžové a od ocasu až k bradě se táhne bílý pruh.


A jsou uznané v těchto barvách :

Chocolate - čokoládová

Blue - modrá

Seal - černohnědá

Lilac - lilová

Red - červená

Creme - krémová

Chocolate - čokoládová

Modře-želvovinová

Tortie - želvovinová

Čokoládově-želvovinová

Lilově-želvovinová

Lynx
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama